مقالات

به چه ابزارهایی در منزل نیازمندیم؟

به چه ابزارهایی در منزل نیازمندیم؟

حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که می خواهید یک کار فنی در منزل خود انجام بدهید که ممکن است به دلایلی مختلف همچون نبود ابزار مورد نیاز و یا زمان نا کافی ، مجبور شوید که یک فرد را به منزل خود بیاورید تا کار شما را انجام دهد ، فرض کنید که می خواهید در حیاط منزل خود ، یک گلخانه خیلی ساده ایجاد کنید ، با اینکه که این کار بسیار ساده است ، ولی شما ممکن است که این کار را خودتان انجام ندهید ، ولی در این مقاله ما 5 ابزاری را معرفی می کنیم تا شما بتوانید به راحتی هر چه تمام نبازهای فنی منزل خود را برطرف کنید.

دریل برقی (Electric Drill):

بدون شک ، یکی از مفیدترین و پرکاربردترین ابزار ها ، در بین تمام ابزارهای برقی ، دریل است که می توان گفت ، یکی از نیازهای واجب هر خانه ای است. امروزه دریل ها ، علاوه بر کار سوراخ کاری که انجام می دهند ، امکاناتی بسیار بیشتر به آنها افزوده شده است و شما می توانید با یک وسیله چندین کار را انجام دهید ، مثلا می توانید با یک دریل ، کارهای پیچی خود را انجام دهید (دریل پیچ گوشتی) ، سمباده کاری و … کارهایی از این قبیل
در مقاله هایی که در گذشته در باب خرید دریل در ابزار طاها منتشر کرده بودیم ، اعلام شده بود که باید در هنگام خرید دریل دقت لازم را داشته باشید چون که دریل ها انواع و کاربرد های مختلفی دارند و البته دریل هایی هم هستند که همه کار می باشند ولی در کل باید دقت لازم را در هنگام خرید داشته باشید.
در هنگام خرید باید به بی سیم بودن دریل (دریل شارژی) ، نوع باتری دریل شارژی (نیکل کادیوم و لیتیوم آیون) ، زمان شارژ ، ولتاژ ، تک سرعته و چند سرعته و مواردی از این قبیل توجه داشته باشید . در هنگام خرید نیز فراموش نکنید که باید برندی را خریداری کنید که معروف باشد و همچنین افراد زیادی از آن استفاده کنند. یکی از این برند های جهانی که بسیار معروف استفاده دریل های کرون (Crown Drill) است.

اره گرد بر :

اره گرد بر ، پیاده سازی هنر بر روی اشیا است . و هر منزل ممکن است که ماهانه ، با چوب و برش آن ها دست و پنجه نرم کند . در ضمن می توانید اشکال زیبائی هم از چوب ها بدست بیاورید . در هنگام خرید اره های گرد بر هم باید دقت لازم را در مواردی همچون سرعت تخلیه باتری ، مقدار ولتاژ ، انداره تیغه ، عمق سوراخ کاری و … توجه لازم را داشته باشید. با استفاده از این ابزار می توانید هر چیزی در منزل خود را به شکل گرد پیاده سازی کنید !!!

اره عمود بر :

یکی از وسایل پر کاربرد در صنایع چوب ، اره عمود بُر می باشد. اره عمود بُر قابلیت بریدن سطوح چوبی، پلاستیکی و صفحات فلزی را دارد. به وسیله اره عمود بُر می توان الگوهای نسبتاً پیچیده برش را روی سطوح مورد نظر پیاده سازی نموده و برش زد.

اره عمود بر دارای دو نوع تیغه است :

 

  • نوع اول دارای دندانه های درشت و مخصوص برش زدن سطوح چوبی است.
  • نوع دوم دارای دندانه های ریز و برای برش زدن سطوح سخت تر مانند پلکسی گلاس و صفحات فلزی به کار می رود.

برای برش زدن یک سطح توسط اره عمود بُر ابتدا لازم است که نقشه و الگوی برش بر روی سطح مورد نظر رسم شود. برای رسم الگوی برش می توان روی سطح مورد نظر را با چسب کاغذی پوشانده و نقشه را روی آن رسم نمود.
پس از رسم نقشه محل برش باید سطح را روی میز کار محکم نموده به نحوی که زیر محل برش باز باشد.

پس از انتخاب تیغه مناسب، سرعت اره را با توجه به جنس تنظیم نمایید. هر چه جنس مورد نظر سخت تر باشد، باید سرعت اره کمتر انتخاب شود. برای بریدن قطعه ای در وسط صفحه لازم است در صفحه سوراخی ایجاد نمایید و برش را از سوراخ ایجاد شده شروع نمایید.

 

 

دستگاه بلوور (بلور یا دمنده و مکنده هم به آن می گویند) :

دستگاه بلوور یکی دیگر از پرکاربرد ترین ابزارها برای منازل است ، یکی از رایج ترین کاربرد هایی که از این وسیله بر می آید ، تمیز نمودن کیس ها کامپیوتری است .
این ابزار ، جز یکی از بهترین ابزار های کاربردی شناخته شده است و می توانید با استفاده از بلوور ها از پاکیزه نمودن لوازم و اثاثه منزل تا باد دادن وسایل بادی و … استفاده نمائید

 

هیچ خانه ای نمی خواهد که از لحاظ امکانات ساخت و ساز از همسایه های خود کم داشته باشد ، شما می توانید با استفاده از ابزارهای برقی متداول ، کارهای فنی منزل خود را انجام دهید و امکانات جدیدی به خانه خود بیفزایید .