مقالات

روش های استفاده درست از دریل های برقی

روش های استفاده درست از دریل های برقی

دریل جز ابزار های بسیار کاربردی هم در ساخت و ساز و هم استفاده در صنایع می باشد ولی در عین حال ابزاری بسیار خطرناک نیز  محسوب می شود .در این مقاله سعی کرده ایم نکات ایمنی استفاده از دریل های برقی را ارائه نمائیم.

گام اول : قبل از استفاده از پریز برق ، حتما از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید

 

قبل استفاده از دریل ، حتما پریز برق خود را از لحاظ ایمنی بررسی کنید اگر دارای سیم لخت و ازاد است و یا اینکه نکات ایمنی که مربوط به پریز برق ایمنی است را رعایت نکرده ، سعی کنید ابتدا آن را حل کنید و سپس دریل را به آن وصل نمائید ، تا به حال بسیار اتفاق افتاده است که با استفاده پریز نا مناسب ، خطرهای بسیار زیادی برای هم وطنان به وجود آمده است.

گام دوم : در شرایط دریل کاری از لباس های گشاد و جواهرات اویزان استفاده نکنید!

 

زمانی که در حال استفاده از دریل هستید ، به هیچ عنوان از لباس های گشاد جواهرات آویزان و امثالهم استفاده نکنید ، و همیشه سعی کنید حتی الامکان زمانی که می خواهید از دریل استفاده کنید ، از عینکی مناسب که مانع از ورود گرد و غبار به چشمان شما می شود استفاده نمائید.

گام سوم :پس از استفاده از دریل ، از نگه داشتن دست بر روی مته خودداری نمائید.

 

زمانی که از دریل خود استفاده نمودید ، همانوطور که میدانید مته ، بسیار بسیار داغ است ، پس فراموشتان نشود که تا چند دقیقه به مته دریل دست نزنید

گام چهارم : از مته ای استفاده کنید که مناسب کارتان باشد

 

سعی کنید برای هر محیلی که می خواهید دریل کاری کنید ، از مته ای مناسب آن محیط استفاده نمائید ، به عنوان مثال مته ی سنگ بری برای دیوار های آجری  و فولاد استفاده می شود ، پس سعی کنید همواره از مته دریل های مناسب استفاده نمائید.

گام پنجم :در هنگام دریل کاری کاشی ها

 

زمانی که در حال دریل کاری کاشی ها می باشید ، سعی کنید همواره از از یک مته مخصوص چوب  و یک تکه نوار که باعث جلوگیری از سرگردان شدن مته می شود استفاده نمائید.

گام ششم :در هنگام دریل کاری گچ ها

 

زمانی که در حال دریل کاری محیط هایی از جنس گچ می باشید در ابتدا با زدن بر محیط های گچی ، اول محیط های تو خالی را تشخیص دهید و پس از آن دریل کاری خود را انجام دهید.

امیداواریم که با ایمنی هر چه تمام از دریل های برقی استفاده نمائید.